Będzie przełom w przesłuchaniach ws. Barbary Blidy

PAP
opublikowano: 12-08-2008, 09:17

Członkowie komisji śledczej, która bada okoliczności śmierci Barbady Blidy, przegotowują się do przesłuchań oficerów ABW, którzy 25 kwietnia zeszłego roku mieli zatrzymać byłą posłankę - pisze "Rzeczpospolita".

Funkcjonariusze mają zeznawać jesienią.

"Rz" dowiedziała się, że materiały, którymi dysponuje komisja, świadczą o tym, że część dokumentów dotyczących sprawy Blidy ABW dosyłała do prokuratury już po akcji w jej domu.

- To niedopuszczalne, że działania związane ze sprawą Blidy prokuratorzy zatwierdzali już po ich wykonaniu - mówi jeden z członków komisji śledczej.

Z informacji "Rz" wynika, że ABW prowadziła wobec Blidy działania operacyjne, których prokuratura jej nie zlecała. Na ten temat sejmowi śledczy nie chcą się wypowiadać. Na razie posłowie nie chcą też przesądzać, czy działania te w jakikolwiek sposób naruszały prawo. Liczą, że przesłuchania agentów okażą się przełomowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Będzie przełom w przesłuchaniach ws. Barbary Blidy