Będzie rządowy program pomocy Polakom pracującym za granicą

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 20-10-2006, 12:32

Ogłoszenie za kilka dni rządowego programu pomocy Polakom pracującym za granicą zapowiedział wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal podczas piątkowej konferencji w Senacie na temat migracji zarobkowej z Polski do krajów Unii Europejskiej.

Ogłoszenie za kilka dni rządowego programu pomocy Polakom pracującym za granicą zapowiedział wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal podczas piątkowej konferencji w Senacie na temat migracji zarobkowej z Polski do krajów Unii Europejskiej.

Jak wyjaśnił w rozmowie z PAP Kowal, program zakłada m.in. zatrudnienie dodatkowych konsulów, modernizację istniejących placówek konsularnych oraz tworzenie nowych, a także wprowadzenie systemu informacji o warunkach pracy i życia za granicą. Dodał, że nie powinno być problemu z zagwarantowaniem środków finansowych na realizację programu.

Natomiast marszałek Senatu Bogdan Borusewicz poinformował, że w senackiej komisji spraw emigracji i łączności z Polskami za granicą trwają prace nad opracowaniem założeń do ustawy o pomocy Polakom za granicą, ponieważ brakuje jednolitych przepisów regulujących te kwestie. Dodał, że Senat wystąpił także z propozycją zwiększenie w przyszłym roku o 50 proc., czyli o 25 mln zł, środków z budżetu na sprawy Polonii

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Będzie rządowy program pomocy Polakom pracującym za granicą