Będzie zmiana prezesa Volkswagena

aktualizacja: 11-04-2018, 06:23

Matthias Mueller, obecny prezes Volkswagena, zostanie w piątek odwołany, poinformował niemiecki dziennik gospodarczy Handelsblatt.

Decyzja ma zapaść podczas posiedzenia rady nadzorczej niemieckiego koncernu, poświęconego zmianom w jego władzach. Powodem zwolnienia Muellera jest „potrzeba nowego startu” po skandalu z manipulacją emisją spalin aut z silnikami diesla, którą podobno zgłaszają akcjonariusze. Jako prawdopodobny następca Muellera wskazywany jest Herbert Diess, szef głównej marki koncernu.

Zobacz więcej

Matthias Mueller, prezes Volkswagena fot. Bloomberg

Matthias Mueller rozpoczął karierę w grupie Volkswagen w Audi, był także m.in. prezesem Porsche. Przejął władzę w koncernie po odejściu ze stanowiska prezesa Martina Winterkorna, co stało się niedługo po ujawnieniu we wrześniu 2015 roku, że Volkswagen manipulował pomiarem emisji spalin w autach z silnikami diesla aby spełniały normy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, qz.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Będzie zmiana prezesa Volkswagena