Beef-San powoli odzyskuje rentowność

Maciej Zbiejcik
31-01-2001, 00:00

Beef-San powoli odzyskuje rentowność

Choroba szalonych krów oddala perspektywę szybkiego mariażu Beef-Sanu z inwestorem branżowym. Mimo to sanocka spółka cały czas prowadzi restrukturyzację, która już w tym roku ma jej zapewnić odzyskanie rentowności i zagwarantować ponad 103 mln zł przychodów.

Realizację planów zarządu Beef-Sanu utrudniają ostatnie zawirowania na rynku mięsa wołowego.

— Jesteśmy na etapie negocjacji ceny z potencjalnymi inwestorami, którzy są skłonni wesprzeć nasz zakład. Jednak szybkie wejście zachodniego partnera do spółki ogranicza — wywołana w końcu ubiegłego roku — choroba BSE. W obawie o jej następstwa większość światowych koncernów mięsnych woli odłożyć co ważniejsze decyzje na później — wyjaśnia Andrzej Leś, prezes Beef-Sanu.

Jednak zakład z Sanoka nie czeka bezczynnie na pojawienie się zachodniego inwestora. Na razie sam chce sprostać ostrym wymogom rynku. Doraźnym lekarstwem ma być zawiązanie strategicznej współpracy z poważnymi centrami handlowymi.

— Nie ukrywam, że chcielibyśmy nawiązać ściślejszą współpracę z dużymi sieciami. Niedawno wystąpiliśmy z taką ofertą do dwóch rodzimych centrów handlowych — przyznaje Andrzej Leś.

Sanocki zakład jest w trakcie rozpoczętej w ubiegłym roku restrukturyzacji. Spółka chce w 2001 roku zakończyć ten proces. Według szacunków kierownictwa Beef-Sanu, pozwoli to osiągnąć w tym roku wynik netto na poziomie około 1,6 mln zł, przy sprzedaży na poziomie 103 mln zł.

Tymczasem po trzech kwartałach 2000 roku spółka traciła netto blisko 1,3 mln zł. Natomiast przychody ze sprzedaży nie przekraczały 76 mln zł. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że ostatni kwartał ubiegłego roku był dla spółki na tyle dobry, że zakończyła go dodatnim wynikiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Beef-San powoli odzyskuje rentowność