Belka: Cieszę się, że wznowiono śledztwa ws. PZU

Polska Agencja Prasowa SA
01-04-2005, 12:18

Marek Belka powiedział w piątek przed sejmową komisją ds. zbadania prawidłowości prywatyzacji PZU, że cieszy się, że to za jego rządów wznowiono śledztwa prokuratorskie w sprawie nieprawidłowości przy prywatyzacji PZU.

Marek Belka powiedział w piątek przed sejmową komisją ds. zbadania prawidłowości prywatyzacji PZU, że cieszy się, że to za jego rządów wznowiono śledztwa prokuratorskie w sprawie nieprawidłowości przy prywatyzacji PZU.

Prokuratura w Gdańsku od stycznia 2005 roku wyjaśnia kulisy tej prywatyzacji. W jedno śledztwo połączone zostały trzy postępowania w sprawie prywatyzacji największego polskiego ubezpieczyciela, prowadzone w latach 2000-2003.

Dwa z nich zostały wtedy umorzone, jedno zawieszone. Świadek poinformował, że nie zna przyczyn ówczesnego umorzenia dwóch śledztw. Na uwagę posła Jana Burego (PSL), że umorzono je z braku pieniędzy na ekspertyzy, premier odpowiedział, że to sądy powszechne same proponują wielkość swojego budżetu. Zaznaczył, że on jako minister finansów nie ograniczał wydatków na sądownictwo powszechne. 

Premier wyraził też nadzieję, że prokuratura "docieknie" prawdy w sprawie nieprawidłowości przy prywatyzacji PZU.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Belka: Cieszę się, że wznowiono śledztwa ws. PZU