Belka: Kompromis w sprawie dyrektywy usługowej satysfakcjonujący

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-03-2005, 12:48

Polskę satysfakcjonuje uzgodniony na zakończonym w środę szczycie UE w Brukseli kompromis w sprawiedyrektywy o liberalizacji rynku usług - poinformował premier Marek Belka na konferencji prasowej po zakończeniu obrad szczytu.

Polskę satysfakcjonuje uzgodniony na zakończonym w środę szczycie UE w Brukseli kompromis w sprawiedyrektywy o liberalizacji rynku usług - poinformował premier Marek Belka na konferencji prasowej po zakończeniu obrad szczytu.

    Jak podkreślił, dla Polski swoboda świadczenia usług to jeden z filarów wykorzystania członkostwa w UE dla pobudzenia rozwoju polskiej gospodarki. Rozumiemy jednak, że wprowadzenie wolnego rynku w usługach może być dokonywane stopniowo i może zawierać wyjątki, o których Polska także mówi.

    Premier powiedział, że nie mogliśmy abstrahować od reakcji społecznych na sprawę liberalizacji świadczenia usług w UE, np. we Francji. Powtórzył, że stawka była zbyt wysoka, bo nikt nie dopuszcza odrzucenia przez Francuzów Konstytucji Europejskiej w referendum zaplanowanym za dwa miesiące. Nie ma planu "B" - powiedział Belka.

    Przywódcy UE zgodzili się w Brukseli, że projekt dyrektywy usługowej wymaga modyfikacji, ale nie zostanie wycofany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane