Czytasz dzięki

Belka o dyskusji nad przyszłością UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-09-2005, 11:31

W debacie nad przyszłością Unii Europejskiej Polacy powinni się zastanowić nie nad miejscem Polski w UE, ale nad miejscem Unii w świecie - powiedział w poniedziałek w Warszawie premier Marek Belka na konferencji "Debaty o przyszłości Unii Europejskiej".

W debacie nad przyszłością Unii Europejskiej Polacy powinni się zastanowić nie nad miejscem Polski w UE, ale nad miejscem Unii w świecie - powiedział w poniedziałek w Warszawie premier Marek Belka na konferencji "Debaty o przyszłości Unii Europejskiej".

    Jak powiedział premier, "dziś wypada mówić o kryzysie UE". Dodał jednak, że kryzysy towarzyszyły Unii od jej zarania. "Unia Europejska to jedno pasmo kryzysów" - żartował. W jego opinii, Unia pozostaje jednak mocarstwem politycznym i cały świat oczekuje od niej odpowiedzi na globalne wyzwania.

    Zdaniem Belki, w dyskusji nad przyszłością Unii Polska ma wiele do powiedzenia. Jak powiedział premier, nasz kraj przez 15 lat transformacji wiele razy korzystał z doświadczeń państw UE, a teraz "może się odwdzięczyć" dzieląc się doświadczeniami z przeprowadzonych reform

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane