Belka: Powołam w czwartek Jerzego Millera na szefa NFZ

opublikowano: 30-09-2004, 13:20

Premier Marek Belka potwierdził w czwartek w rozmowie z dziennikarzami, że jeszcze tego dnia powoła Jerzego Millera na stanowisko szefa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jerzy Miller, były wiceminister finansów, były wicewojewoda krakowski, zastąpi Lesława Abramowicza odwołanego na początku września ze stanowiska szefa funduszu.

Miller ma 52 lata. Do tej pory był członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego i dyrektorem Departamentu Komunikacji społecznej NBP. Wcześniej był także prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a w rządzie Jerzego Buzka - wiceministrem finansów.

Ukończył krakowską Akademię Górniczo-Hutniczą na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki i Informatyki ze specjalnością automatyka cyfrowa. Karierę zawodową zaczynał jako pracownik naukowy w Instytucie Obróbki Skrawaniem. W latach 90. pracował w administracji państwowej, był dyrektorem wydziału organizacji i nadzoru Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, dyrektorem tego urzędu, a następnie wicewojewodą krakowskim.

Od lutego 1998 roku do lipca 2000 roku był podsekretarzem, a potem sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów, a jednocześnie pełnomocnikiem rządu ds. decentralizacji finansów publicznych. Był także doradcą prezesa NBP (marzec 2001 - marzec 2003) oraz prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (marzec - czerwiec 2003). Od października 2003 roku jest dyrektorem Departamentu Komunikacji Społecznej NBP.

as/ eaw/par/ bsb/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Belka: Powołam w czwartek Jerzego Millera na szefa NFZ