Belka przeciwny propozycjom zmian w VAT

30-09-2004, 13:13

Realizacji budżetu w 2005 roku mogą zagrozić poselskie propozycje, mające na celu zmianę przepisów w ustawie o podatku VAT - poinformował premier Marek Belka w czwartek, podczas przekazania do Sejmu projektu budżetu na 2005 rok.

"Propozycje dotyczące zmian w podatku PIT na ogół są neutralne dla budżetu. Natomiast propozycje zmian w VAT są skrajnie niebezpieczne, bo będą prowadzić do powstawania luk w systemie podatkowym, do powstawania afer, do zwiększania zaplecza szarej strefy. Tak, tego się obawiam" - powiedział Belka.

Wręczając projekt ustawy budżetowej marszałkowi Sejmu Józefowi Oleksemu, Belka powiedział: "to jest budżet, który pokazuje, iż niebezpieczeństwo zapaści finansów publicznych zostało wyeliminowane. Jest to budżet, który nas zbliża do stabilizacji finansów publicznych, jest to budżet, który podtrzymuje wzrost gospodarczy, obiecuje poprawę na rynku pracy, obiecuje wreszcie porządne finansowanie podstawowych funkcji państwa" - powiedział Belka.

krf/ pwd/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Belka przeciwny propozycjom zmian w VAT