Belka: zmiany w RPP mogą okazać się zbędne

Administrator
10-01-2002, 11:16

Po spotkaniu rządu z Radą Polityki Pieniężnej wzrosła szansa na zakończenie sporu bez wprowadzania zmian w składzie Rady, powiedział wicepremier Marek Belka w Radio Zet. - Szanse na to, abyśmy rozwiązali sprawę koordynacji polityki gospodarczej bez potrzeby uciekania się do tego kroku, po wczorajszym spotkaniu znacznie się zwiększyły - mówił w czwartek w Radiu Zet Belka.

Po spotkaniu rządu z Radą Polityki Pieniężnej wzrosła szansa na zakończenie sporu bez wprowadzania zmian w składzie Rady, powiedział wicepremier Marek Belka w Radio Zet.

- Szanse na to, abyśmy rozwiązali sprawę koordynacji polityki gospodarczej bez potrzeby uciekania się do tego kroku, po wczorajszym spotkaniu znacznie się zwiększyły - mówił w czwartek w Radiu Zet Belka.

Belka powiedział, że między rządem i RPP nie ma różnic w pojmowaniu stanu prawnego.

- Rada jest utonomicznym i jedynym kreatorem polityki pieniężnej, natomiast ma obowiązek współpracy – podkreślił wicepremier.

Belka uważa, że podczas spotkania obie strony wyjaśniły wiele spornych kwestii. Jego zdaniem, doszło do pewnego rozluźnienia atmosfery.

- Nie we wszystkim się zgadzamy, ale rozumiemy lepiej swoje stanowiska – powiedział Belka.

Wicepremier uważa, że próby zmian zapisów prawnych, konstytuujących działalność NBP i RPP, podejmowane przez posłów UP i PSL mogą być mało skuteczne i – jak się wyraził – mogą wiązać się „z ujemnym efektem politycznym dla rządu”.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Belka: zmiany w RPP mogą okazać się zbędne