Beltica walczy o przetrwanie

Grzegorz Zięba
28-02-2002, 00:00

Sąd przychylił się do prośby Lecha Woronowskiego, nowego prezesa Beltica Poland, i odroczył do 14 marca termin rozprawy w sprawie upadłości spółki. Zdaniem prezesa, firma ma szansę utrzymać się na rynku.

Sąd Gospodarczy w Olsztynie odroczył do 14 marca rozprawę w sprawie upadłości spółki Beltica Poland, producenta tekstyliów z Bartoszyc. Decyzja została podjęta na wniosek nowego prezesa firmy, Lecha Woronowskiego.

— Dopiero 19 lutego poprzedni prezes udostępnił mi dokumenty. Nie miałem wystarczająco dużo czasu, by z nimi się zapoznać — mówi Lech Woronowski.

Nowy prezes chce, by do następnej rozprawy spółkę zbadała niezależna firma audytorska. Zarówno on, jak i akcjonariusze większościowi uważają, że firma ma szansę utrzymać się na rynku.

Wniosek o upadłość spółki zgłosił Wojciech Krakowiński, poprzedni prezes Beltiki. Po tym fakcie został odwołany ze stanowiska. Nie uznał jednak tej decyzji i nie dopuścił do przejęcia majątku spółki przez nowego zarządcę. Zakład prowadził ją w halach należących do Krakowińskiego. Nowy prezes wynajął hale od spółdzielni tapicerskiej i tam postanowił przenieść produkcję. Produkcja nie może jednak zacząć się bez maszyn, które przetrzymywane są przez Krakowińskiego.

Dług Beltiki Poland wynosi 1,2 mln zł. Jej majątek wyceniony jest na 1,5 mln zł. 83 proc. akcji firmy należy do duńskich spółek Beltica i Capaciti. 17 proc. posiada odwołany prezes Wojciech Krakowiński. Spółka zatrudnia 140 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Beltica walczy o przetrwanie