Czytasz dzięki

Benefit Systems kupuje w Brasterze

opublikowano: 27-09-2018, 17:44

Telemedyczna spółka, która w całym drugim kwartale sprzedała łącznie 8 urządzeń, teraz sprzedała 100 operatorowi programu MultiSport.

Trzeci kwartał w Brasterze będzie lepszy niż drugi - i wystarczył do tego jeden kontrakt w Polsce. Producent telemedycznego urządzenia do badania piersi w drugim kwartale sprzedał zaledwie 8 urządzeń i 20 pakietów badań, co spółka tłumaczyła „zminimalizowaniem wsparcia marketingowego dla sprzedaży konsumenckiej". Ogłoszono przy okazji strategiczny zwrot i oferowanie urządzeń lekarzom, a nie konsumentkom, ale giełdowy kurs i tak spadł na historyczne minimum.

W czwartek po sesji Braster pochwalił się jednak zawarciem kontraktu, w ramach którego jednorazowo sprzedał 100 urządzeń. Kupcem jest giełdowy Beneffit System, operator programu MultiSport.

„Spółka dokonała sprzedaży 100 sztuk urządzeń oraz 100 pakietów badań, zawierających 12 badań. Urządzenia i badania zostaną przekazane pracownikom Benefit w ramach inicjatywy Be-Healthy, promującej zdrowy i aktywny tryb życia wśród zatrudnionych kobiet" - podaje Braster w komunikacie.

Według Brastera transakcja z Benefitem to potwierdzenie, że „rynek polski otwiera się na telemedycynę i że w perspektywie kolejnych lat ta gałąź opieki medycznej może zyskiwać coraz więcej zwolenników". Wartości transakcji nie ujawniono.

Przypomnijmy, że urządzenie Brastera wprowadzono na rynek jesienią 2016 r. Spółka początkowo chwaliła sie bardzo dobrymi wynikami - w nieco ponad dwa miesiące sprzedała na krajowym rynku ponad 2 tys. sztuk urządzenia i zapowiadała, że będzie sprzedawać jeszcze więcej, gdy wejdzie na rynki zagraniczne. Potem było gorzej. Od wprowadzenia na rynek Braster sprzedał 2,75 tys. urządzeń i 1,19 tys. abonamentów na badania oraz 1,6 tys. pakietów badań (na 6, 12 lub 24 badania).

W czwartek za jedną akcję Brastera płacono 3,16 zł, czyli o 74 proc. mniej niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane