Benzyna w USA poniżej 2 USD za galon

opublikowano: 21-12-2015, 13:17

Po raz pierwszy od ponad sześciu lat średnia cena benzyny spadła w USA poniżej 2 USD za galon (2,05 zł za litr).

W sobotę wieczorem średnia cena galona benzyny spadła w USA do 1,999 USD, wynika z danych GasBuddy Organization.  W listopadzie średnia cena galona benzyny wynosiła 2,11 USD, a rok temu 2,44 USD.

Bloomberg

Benzyna tanieje, bo cena ropy jest coraz niższa z powodu nadpodaży, a także czynników sezonowych.

- Ameryka jest największym na świecie konsumentem ropy i w zimowych miesiącach popyt jest zredukowany – tłumaczy Patrick DeHaan, analityk z GasBuddy. 
 
W ciągu ostatnich 18 miesięcy cena ropy WTI spadła o 68 proc. 

Trilby Lundberg, szefowa Lundberg Survey Inc. uważa, że cena benzyny może spaść „jeszcze o parę centów”, jeśli ropa nadal będzie tanieć. 

Amerykanie zaoszczędzili ok. 100 mld USD na paliwie w tym roku, czyli ok. 350 USD na osobę, twierdzi Michael Green, rzecznik American Automobile Association, amerykańskiego stowarzyszenia kierowców.  

- Mija dużo czasu od kiedy widzieliśmy kombinację niskich cen na stacjach benzynowych i zdrowej gospodarki – powiedział Patrick DeHaan. - Ostatni raz tak było w 2005 roku – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moneynews.com

Polecane