Berlin Hyp finansuje Horizon Plazę

28-07-2009, 07:50

Kolejny niemiecki bank wykłada pieniądze na biurowe inwestycje deweloperów w Polsce.

Berlin Hyp z grupy Landesbanku Berlin, notowanej na giełdzie instytucji finansującej przedsięwzięcia deweloperskie, pożyczył pieniądze spółce z grupy IVG Immobilien. Bank udzielił 52,5 mln EUR kredytu na zrefinansowanie kompleksu biurowego Horizon Plaza.

— Umowa raz jeszcze potwierdza silną pozycję Berlin Hyp i Landesbanku AG na obecnym rynku finansowym. Jesteśmy dumni z tego, że udało się nam ją podpisać, wychodząc naprzeciw wymaganiom naszego klienta — mówi cytowany w komunikacie Radosław Popko, szef działu finansowania nieruchomości w Polsce Landesbanku AG i Berlin Hyp.

Horizon Plaza to dwa budynki na warszawskim Mokotowie o łącznej powierzchni biurowej około 37 tys. mkw., a także z z 530 miejscami parkingowymi. Kredytu udzielono na pięć lat spółce celowej IVG Curtis Plaza II z międzynarodowej grupy IVG Immobilien.

To już kolejna tego typu transakcja w ostatnich tygodniach. Niedawno giełdowe Echo Investment zostało wsparte — również przez przez zagraniczny bank, w tym przypadku Eurohypo AG, kwotą 50 mln EUR. Deweloper zrefinansował w ten sposób koszty budowy zlokalizowanego również na Mokotowie kompleksu biurowego Park Postępu.

KSA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Berlin Hyp finansuje Horizon Plazę