Berlińscy projektanci chcą partnerów z Polski

  • Marta Bellon
opublikowano: 22-10-2012, 00:00

Do Poznania zjadą przedstawiciele studiów projektowych ze stolicy Niemiec, by pozyskać polskich partnerów.

Concordia Design, niedawno powstałe w Poznaniu centrum designu i kreatywności, szykuje kolejną odsłonę programu „Design Innovation & Exchange Programme Berlin — Wielkopolska”, który ma zainicjować współpracę pomiędzy projektantami oraz biznesem z Berlina i Wielkopolski. Firmy chcące nawiązać kontakty z niemieckimi projektantami wciąż mogą się zgłaszać do projektu, udział jest bezpłatny.

Najlepsze przykłady

Już 24 października w Poznaniu odbędzie się konferencja „Design Driven Innovation”, na której zaprezentowane zostaną najlepsze praktyki rozwoju firm na podstawie designu oraz przykłady wdrażania strategii designu do przedsiębiorstw. Uczestnicy opowiedzą o efektach tego procesu i korzyściach, jakie przynosi on firmom. Jednym z przykładów omawianych pod kątem architektury, ale także identyfikacji wizualnej, będzie rozbudowa portu lotniczego Poznań-Ławica i Berlin Brandenburg Airport. Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w sesjach kojarzenia par studiów projektowych z Berlina z polskimi firmami. Spotkania matchmakingowe będą polegały na pokazach portfolio, wymianie informacji na temat technologii, obie strony podzielą się doświadczeniami i porozmawiają o możliwościach podjęcia współpracy.

Studia projektowe z Berlina uczestniczące w projekcie specjalizują się we współpracy z takimi branżami, jak: wzornictwo przemysłowe — meble, oświetlenie, elementy zastawy stołowej, produkty konsumenckie, środki produkcji, środki transportu, projektowanie przestrzeni, m.in. meble miejskie, mała architektura, systemy oznakowania i identyfikacji wizualnej, architektura wnętrz, architektura korporacyjna, projektowanie wystaw, identyfikacja wizualna firm, strategia designu.

Dla MSP i nie tylko

Konferencja adresowana jest głównie do właścicieli i menedżerów firm z sektora przemysłowego i usługowego, MSP, zarządzania marką, zleceniodawców i wykonawców projektów na rzecz sektora prywatnego i publicznego, inwestorów z branży nieruchomości, przedstawicieli sektorów kreatywnych — zwłaszcza agencji reklamowych, kształtowania wizerunku i budowania strategii oraz projektantów i architektów z regionu Wielkopolski. Projekt „Design Innovation & Exchange Programme Berlin — Wielkopolska” wystartował w 2011 r. i od tego czasu udało się nawiązać relacje pomiędzy 90 projektantami, markami i producentami z obu krajów. Finansowany jest z funduszy federalnych — w ramach berlińskiego programu tworzenia sieci współpracy w Europie Środkowo- -Wschodniej (Netzwerkbildung Mittel — und Osteuropa) — przy wsparciu Unii Europejskiej (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) oraz władz Wielkopolski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu