Berlusconi: Ukraina wykradała 70 mln m3 gazu dziennie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-02-2006, 21:32

Premier Silvio Berlusconi powiedział w czwartek, że przyczyną ograniczenia dostaw rosyjskiego gazu do Włoch jest podkradanie go przez Ukrainę. Jego wypowiedź przytoczyła agencja ANSA.

Premier Silvio Berlusconi powiedział w czwartek, że przyczyną ograniczenia dostaw rosyjskiego gazu do Włoch jest podkradanie go przez Ukrainę. Jego wypowiedź przytoczyła agencja ANSA.

    "Oprócz mrozów, które dotknęły Rosję, kryzys energetyczny we Włoszech został spowodowany tym, że  Ukraina w sposób autonomiczny i arbitralny wykradała 70 milionów metrów sześciennych gazu dziennie, nie mając podpisanego kontraktu z Gazpromem" - powiedział szef włoskiego rządu w wywiadzie dla telewizji Canale Italia.

    Redukcja dostaw rosyjskiego gazu, wahająca się od 9 do 16 procent każdego dnia, zmusiła władze Włoch do sięgnięcia do strategicznych rezerw tego surowca.

    Włoskie ministerstwo przemysłu ogłosiło w poniedziałek, że konieczne będzie wykorzystanie dwóch z ponad pięciu miliardów metrów sześciennych gazu, składowanych jako strategiczne zapasy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane