Bernanke nie odniósł się do bieżącej polityki Fed

(Marek Druś)
opublikowano: 21-03-2006, 08:25

Niedawne odwrócenie krzywej rentowności amerykańskich obligacji skarbowych nie jest sygnałem nadchodzącej słabszej koniunktury gospodarczej, powiedział szef Fed Ben Bernanke na spotkaniu w Klubie Gospodarczym Nowego Jorku.

Niedawne odwrócenie krzywej rentowności amerykańskich obligacji skarbowych nie jest sygnałem nadchodzącej słabszej koniunktury gospodarczej, powiedział szef Fed Ben Bernanke na spotkaniu w Klubie Gospodarczym Nowego Jorku.

Wbrew oczekiwaniom, w wystąpieniu Bernanke nie pojawiły się żadne sugestie odnoszące się do aktualnej polityki monetarnej banku centralnego. Szef Fed powiedział, że skutki niskiego poziomu oprocentowania długoterminowych obligacji nie dają się jednoznacznie zinterpretować, bo istotne jest, co jest jego powodem. Jeśli wynika to z preferencji wyższego ryzyka przez inwestorów, stopy powinny wzrosnąć. Jeśli z warunków makroekonomicznych, stopy powinny spadać.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bernanke nie odniósł się do bieżącej polityki Fed