BESI: te akcje są warte uwagi

KZ
13-08-2012, 00:00

PZU, BRE Bank, Tauron i Emperia to według analityków Biura Maklerskiego BESI firmy o największym potencjale wzrostu.

Jeszcze trzy miesiące temu specjaliści Espirito Santo Investment Bank (BESI) umieścili 11 walorów na liście „Srebrnych pocisków”, czyli spółek, których akcje mają największy potencjał wzrostu i spadku. Teraz listę na trzeci kwartał odchudzono do sześciu „nazwisk”. Znalazły się na niej PZU, BRE Bank, Emperia i Tauron (te akcje warto kupować) oraz PKN Orlen i CEZ z rekomendacjami „sprzedaj”.

„Pozytywnie na kurs PZU może wpłynąć niski poziom wypłacanych odszkodowań, dzięki któremu zysk spółki w 2012 r. ma się okazać nadspodziewanie dobry. Również dla BRE Banku nadchodzące kwartały mogą się okazać bardzo przyzwoite, co bank będzie zawdzięczać m.in. skutecznemu utrzymywaniu kosztów pod kontrolą. Brak również wskazań do zawiązywania wyższych rezerw na ryzyko w spółce” — podano w uzasadnieniu. Tauron zasłużył na wyróżnienie, bo w ocenie BESI kurs jest mocno nieoszacowany po kilkunastoprocentowych spadkach od początku roku.

„Naszą rekomendacją byłoby „kupuj”, nawet gdybyśmy założyli, że aktywa wydobywcze oraz elektrownie są warte zero” — głosi raport BESI. Na liście „Srebrnych pocisków” pojawiła się też Emperia, bo analitycy biura spodziewają się poprawy marży operacyjnej spółki z 1,5 proc. w 2011 r. do 2,4 proc. w roku 2014. „Spółka planuje też uwolnić gotówkę w wyniku sprzedaży bądź leasingu zwrotnego nieruchomości” — dodano.

W ocenie BESI obecna wycena rynkowa Emperii nie uwzględnia niemal w ogóle wartości nieruchomości. Stąd przekonanie, że już pierwsze istotne transakcje sprzedaży spodziewane na początku przyszłego roku mogą być czynnikiem powodującym wzrost kursu spółki. Z listy walorów z rekomendacją „kupuj” wypadły natomiast Kredyt Inkaso, Getin Noble Bank, Netia i Bogdanka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BESI: te akcje są warte uwagi