BESI wyżej ceni akcje windykatorów

KZ
30-07-2015, 11:11

Łukasz Jańczak, analityk BESI, podniósł wyceny akcji Kruka i Kredyt Inkaso. Rekomendacja dla obu brzmi "kupuj".

Wycena Kruka poszybowała w górę ze 112,3 do 194,9 zł.

"Znaczny wzrost ceny docelowej akcji wynika z połączenia wyższych prognozowanych wyników spółki, zastosowania niższych stóp dyskontowych oraz wzrostu mnożników spółki. Kruk korzysta na dobrym otoczeniu makroekonomicznym w Polsce, z niższym bezrobociem i lepszą sytuacją finansową gospodarstw domowych. Kruk pozostaje bardzo aktywny jeśli chodzi o nabywanie nowych portfeli kredytów NPL, a w maju przeprowadził zakup (w Rumunii) największego niezabezpieczonego portfela wierzytelności konsumenckich w historii tego rynku (o wartości nominalnej 834 mln RON). Rosnące wpływy gotówkowe i kolejne inwestycje w nowe portfele NPL skłoniły BESI do zwiększenia prognozy zysku netto na ten rok, a zdaniem analityków konsensus rynkowy może przesuwać się w górę, biorąc pod uwagę, że wyniki za 2 kw. 2015 będą prawdopodobnie najlepsze w historii spółki" - napisano w uzasadnieniu.

Wycena Kredyt Inkaso wzrosła z 27,7 do 40,4 zł za akcję.

Łukasz Jańczak uważa, że spółka jest potencjalnym celem przejęcia.

"Obecnie skala działalności spółki jest stosunkowo mała, a koszty finansowania wysokie, jednak może ona stanowić dobrą bazę dla spółki, która nie jest obecna w Polsce, a chciałaby wejść na rynek" - uważa analityk BESI.

BESI skłania się ku przekonaniu, że współpraca z PRA Group, jedną z największych spółek na świecie zajmujących się windykacją wierzytelności, może zakończyć się przejęciem. Nie jest pewne, kiedy może to nastąpić, ale analitycy postrzegają to jako jedyną strategię wyjścia z akcji, które mają raczej niską płynność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / BESI wyżej ceni akcje windykatorów