Czytasz dzięki

Best Buy ostrzega przed spowolnieniem wzrostów

ARŻ
opublikowano: 25-08-2020, 14:50

Amerykańska sieć sklepów z elektroniką odnotowała w drugim kwartale 20-procentowy wzrost sprzedaży. Teraz spółka ostrzegła, że w najbliższym czasie można spodziewać się spowolnienia tego trendu, co doprowadziło do spadku cen akcji, pisze Reuters.

Dyrektor finansowy Matt Bilunas powiedział, że sprzedaż w trzecim kwartale prawdopodobnie nie wzrośnie w trzecim kwartale aż tak wyraźnie jak w drugim. Od kwietnia do czerwca sklepy przeżywały oblężenie ze względu na wzrost popytu na sprzęt komputerowy niezbędny do pracy zdalnej oraz telewizory, gry i konsole.

Best Buy przewiduje, że w nadchodzących tygodniach ten trend może spowolnić. Czynnikiem ryzyka są rosnące bezrobocie i potencjalne opóźnienia w dostawach. Deklaracja sieci sklepów sprawiła, że jej akcje spadły o 5,3 proc. przed rozpoczęciem giełdowej sesji.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane