Beta - testy w Inteligo

ET
opublikowano: 29-06-2010, 00:00

Internetowy bank PKO BP wrzuca na półkę kolejne produkty. Wcześniej ich jakość sprawdzają klienci.

Internetowy bank PKO BP wrzuca na półkę kolejne produkty. Wcześniej ich jakość sprawdzają klienci.

Inteligo, internetowe ramię PKO BP, do końca roku chce mieć komplet kart płatniczych i kredytowych. Wkrótce w ofercie znajdzie się karta kredytowa. Na razie niewiele można o niej powiedzieć, o jej funkcjonalności, oprocentowaniu, długości grace period, czyli okresu, w którym bank nie nalicza oprocentowania od zaciągniętego długu. Wszystko wyjdzie podczas beta-testów, które Inteligo przeprowadzi z pomocą grupy kilkuset klientów. Na podstawie zebranych opinii skroi następnie kartę dla wszystkich. Testy zaczną się już w lipcu.

— Beta-testy obejmą również inne usługi i produkty, które zamierzamy wprowadzać do oferty. To będzie sposób działania Inteligo — mówi Jacek Komaracki, szef pionu bankowości elektronicznej PKO BP.

Co jeszcze klienci znajdą na półce? Niedawno pojawiła się pożyczka gotówkowa. Po wakacjach klienci dostaną kartę zbliżeniową. W przeciwieństwie do PKO BP, który współpracuje niemal wyłącznie z Visą, Inteligo jeszcze nie zdecydowało, jakie logo pojawi się na kartach. Dotychczas klienci dostawali karty Visy. Inteligo współpracuje jednak również z MasterCardem przy pilotażu zbliżeniowej technologii NFC, w której karta płatnicza jest zintegrowana z kartą SIM telefonu komórkowego.

Oprócz kart, ubezpieczeń, funduszy inwestycyjnych i usług maklerskich, które bank już ma w ofercie, Inteligo zaoferuje swoim klientom również kredyty hipoteczne. Na razie trwają prace nad ofertą i sposobem dystrybucji. Jacek Komaracki nie chce ujawnić, w jaki sposób będzie sprzedawać hipoteki. Inteligo nie ma własnych placówek. Klienci mogą wprawdzie korzystać z oddziałów PKO BP, ale zwolnieni są z opłat tylko za podstawowe usługi.

— Rozważamy różne opcje, jak wyjść z ofertą do klientów — ucina Jacek Komaracki.

Zastrzega, że wcale nie muszą to być tylko pośrednicy kredytowi. Możliwe, że Inteligo będzie sprzedawać kredyty hipoteczne za pośrednictwem mobilnych doradców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane