Beyond.pl blisko globalnej nagrody

opublikowano: 12-12-2017, 22:00

Centrum danych z Poznania znalazło się w czwórce kandydatów do Oscara branży IT w kategorii dużych projektów data center. Nagroda trafiła do firmy z Turcji.

O DCD Global Awards mówi się, że są to Oscary sektora technologii informacyjnych. Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej innowacyjnych realizacji IT minionych 12 miesięcy. W finale tegorocznej edycji w kategorii „The Infrastructure Scale-Out Award” znalazła się firma Beyond.pl z Poznania. Uznanie międzynarodowej komisji znalazło jej centrum przetwarzania danych Data Center 2.

[FOT. ARC]

Kategoria, w której nominację otrzymał Beyond. pl, przeznaczona jest dla olbrzymich projektów data center angażujących tysiące ludzi oraz wpływających na transformację gospodarki. Konkurentami Beyond.pl w zmaganiach o nagrodę były Lefdal Mine z Norwegii, Tencent z Chin oraz T. Is Bankasi z Turcji. Zwycięzcę poznaliśmy podczas uroczystej gali w Londynie. Ostatecznie nagroda trafiła do firmy z Turcji, ale szefostwo Beyond.pl uważa, że samo znalezienie się w gronie najlepszych na świecie to ogromne wyróżnienie.

— Już sama nominacja to olbrzymi sukces nie tylko dla naszej firmy, ale także dla całego środowiska IT w Polsce. Pierwszy raz w 10-letniej historii tego konkursu polskie przedsiębiorstwo dostało się do finału. Data Center 2 to dobrze przemyślana i innowacyjna inwestycja. Jesteśmy dumni, że doceniło to międzynarodowe środowisko ekspertów — podkreśla Michał Grzybkowski, prezes i założyciel Beyond.pl.

Data Center 2 to nie tylko centrum przetwarzania danych, ale także miejsce wymiany wiedzy eksperckiej z trasą edukacyjną i przestrzenią konferencyjną. Warto zauważyć, że Beyond. pl jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymał certyfikat Rated 4 wg ANSI/TIA- 942, który zaświadcza najwyższy poziom bezpieczeństwa przechowywanych danych. Konkurs DCD Global Awards organizowany jest od 2006 r. przez Data Center Dynamics — brytyjską firmę eventowo-medialną o światowym zasięgu. Do tej pory organizatorzy nagrodzili ponad 250 innowacyjnych projektów. Wśród docenionych znalazły sie m.in. Microsoft, Facebook, Oracle i Visa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane