Bez akwizycji szybciej nie można

ŁD
opublikowano: 17-05-2006, 00:00

Przychody jednego z największych operatorów alternatywnych wzrosły o 11 proc.

GTS Energis miał w I kwartale 100 mln zł przychodu, o 11 proc. więcej niż przed rokiem. Według Jarosława Mikosa, prezesa spółki, spektakularne wzrosty przychodów mogą dać tylko akwizycje. I o nich GTS myśli. EBITDA spółki wyniosła 18 mln zł. Zarząd firmy spodziewa się w całym roku 400 mln zł przychodów. Ta prognoza jest nieco wyższa niż podawana na początku 2006 r.

Po zeszłorocznej fuzji GTS zakończył operacyjną konsolidację z Energisem. Planowane jest także połączenie formalne, ale nie wiadomo, czy w tym roku. Tylko na samym ograniczeniu kosztów dzierżawy łączy firmy oszczędzają 200-300 tys. zł miesięczne.

— Rynek znalazł się w takiej fazie rozwoju, że trudno dziś liczyć na spektakularne wzrosty przychodów operatora naszej wielkości. Liczymy na różne mniejsze strumienie nowych przychodów — mówił „PB” Jarosław Mikos.

Spółka nadal jest zainteresowana świadczeniem usług dostępu do internetu abonentom Telekomunikacji Polskiej oraz usług komórkowych (jako wirtualny operator). Rozmowy o współpracy z TP i z operatorami GSM nadal trwają.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bez akwizycji szybciej nie można