Bez fajerwerków

Przemek Barankiewicz
12-10-2004, 00:00

Dziś na giełdzie pojawią się prawa do akcji spółki. Koniunktura na GPW i trwająca oferta PKO BP nie wróżą im dobrze.

Firma z Chełmna w ofercie publicznej sprzedała zaledwie 83 proc. oferowanych akcji.

W zapisach na akcje FAM, który w I półroczu miał 1,2 mln zł zysku netto przy 26,5 mln zł przychodów, nie dopisali głównie inwestorzy finansowi. Doszło do tego, że emitent musiał przesunąć 1,6 tys. papierów do transzy dla drobnych graczy.

— Zainteresowanie ofertą okazało się mniejsze niż przewidywaliśmy na podstawie road show i budowy książki popytu, kiedy to złożone deklaracje ponad trzykrotnie przewyższały liczbę akcji — przyznaje Janusz Michalak, szef FAM.

Spółka chciała uzyskać z emisji 25 mln zł. Zabrakło 3 mln zł, ale plan inwestycyjny o wartości 51 mln zł zostanie zrealizowany. Brakującą sumę mają uzupełnić kredyty i środki własne. Pieniądze sprawią, że FAM stanie się nowoczesną odlewnią metali lekkich dla nowych branż.

— Sukcesem byłoby pozyskanie długoterminowych kontraktów np. w branży motoryzacyjnej. Wcześniej jednak FAM musi podjąć duży wysiłek organizacyjny i finansowy, by sprostać wymaganiom stawianym przez rynek — mówi Paweł Małyska z BDM PKO BP.

Analityk wycenił akcję FAM na 22,15 zł. W ofercie publicznej spółka sprzedawała akcje za 17 zł wobec przedziału ustalonego na 16-19 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bez fajerwerków