Bez rozstrzygnięć na Wall Street

opublikowano: 28-09-2018, 22:09

Piątkowa sesja na amerykańskich giełdach nie dała jasnej odpowiedzi w jakim kierunku będą podążać indeksy w kolejnych dniach.

Przez całą zamykającą tydzień na Wall Street sesję poddawały się one wahaniom, a głównymi czynnikami jakie wpływały na decyzje podejmowane przez inwestorów były, informacja Facebooka naruszeniu zasad bezpieczeństwa, które dotyczyło około 50 mln użytkowników najpopularniejszego portalu społecznościowego. dane makro oraz wzrost cen ropy.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Wycena akcji Facebooka momentami zniżkowała o około 3 proc. 

Z danych makro na pierwszy plan wybiły się te o dochodach i wydatkach Amerykanów. Niestety w obu przypadkach odczyty za sierpień okazały się nieco słabsze niż prognozowali ekonomiści. Zdecydowanie słabsza niż zakładano okazała się również publikacja wskaźnika Chicago PMI, który spadł mocniej niż zakładała mediana prognoz.

Rozczarować także mógł nieco indeks zaufania konsumentów opracowywany przez Uniwersytet Michigan. Co prawda wzrósł we wrześniu, ale mniej niż na to liczono. 

Przecenie poddały się udziały koncernu Tesla. Producent samochodów elektrycznych, a tak naprawdę jego założyciel i prezes, miliarder Elon Musk stał się obiektem dochodzenia nadzoru giełdowego odnośnie publikowanych tweetów, które określone zostały jako zawierające nieprawdziwe treści i służące jedynie spekulacjom.

Na finiszu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA zyskiwał 0,07 proc. Wskaźnik S&P500 wyszedł na zero   zaś Nasdaq wzrósł o 0,06 proc. W skali całego trzeciego kwartału indeksy mogły poszczycić się najlepszym wynikiem od 2013 r. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu