Jak uchronić system IT firmy przed wyciekiem ważnych informacji? Na to pytanie odpowiedzą prelegenci na jednej z najbliższych konferencji.
Za jedenaście dni rozpocznie się w warszawskim hotelu Sheraton dwudniowa konferencja pod hasłem „Bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych i elektroniczna wymiana dokumentów”. Jego organizatorem jest firma Presscom.
O tym będzie mowa
W trakcie pierwszego dnia konferencji omówione zostaną standardy zarządzania informacjami w kontekście norm ISO, prawne zasady zbierania, opracowywania i udostępniania danych osobowych oraz wytyczne audytu i kontroli systemów informatycznych pod kątem zgodności z ustawą o ochronie danych osobowych. Znajdzie się też czas na poruszenie praktycznych aspektów opracowywania dokumentacji bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz najnowszych trendów w budowie systemów zabezpieczeń sieci komputerowych. Omówione zostaną również kwestie związane z podpisem elektronicznym, systemami EDI i e-fakturami.
Drugi dzień konferencji będzie poświęcony zachowaniom samych użytkowników, które są źródłem słabości systemów IT. Poruszone zostaną kwestie zagrożeń socjotechnicznych w ochronie informacji, w tym phishingu i pharmingu. Przedstawione zostaną metody oceny personelu pod kątem zagrożeń bezpieczeństwa informacji. Tego dnia sporo czasu poświęcone zostanie też biometrycznym systemom uwierzytelniania. W ramach tej tematyki zdefiniowane zostaną pojęcia identyfikacji, weryfikacji, penetracji genetycznej i właściwości cech biometrcznych. Zaprezentowane zostaną komercyjne systemy biometryczne oraz możliwości ich wykorzystania.
To dla was
Konferencja przeznaczona jest dla dyrektorów departamentów bezpieczeństwa, dyrektorów IT, oficerów bezpieczeństwa, osób decydujących o wdrażaniu systemów zarządzania informacją oraz wszystkich, którzy mają styczność z informacjami niejawnymi i wrażliwymi. Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele firm doradczych, teleinformatycznych i oficerowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Biura Ochrony Rządu.
