Bezpłatna witryna daje ograniczone możliwości

Krzysztof Buczek
opublikowano: 18-12-2002, 00:00

Zarządzanie flotą samochodową on-line jest popularne w USA i w krajach Europy Zachodniej. W Polsce tego typu narzędzie dostępne jest jedynie na stronach serwisu mojeauto.pl.

Użytkownik uzyskuje dostęp do witryny po zarejestrowaniu się i otrzymaniu indywidualnego kodu.

— Witryna pełni rolę elektronicznego notatnika, w którym gromadzi się dane o pojazdach i kosztach eksploatacji. Korzystają z niej głównie mali i średni przedsiębiorcy — wyjaśnia Bogdan Królikowski, specjalista ds. badań i analiz w serwisie mojeauto.pl.

System zarządzania flotą proponowany przez witrynę składa się z trzech modułów: Przypominacz, Moje koszty oraz Książka serwisowa. Do pierwszego można wprowadzić planowane czynności związane z użytkowaniem pojazdu — np. naprawy, przeglądy, terminy zapłaty składek na ubezpieczenia. Przypomnienie otrzymuje się pocztą elektroniczną w ustalonym przez siebie dniu.

Do modułu Moje koszty użytkownik wprowadza dane na temat ponoszonych wydatków na paliwo, naprawy eksploatacyjne, powypadkowe itp. System nie potrafi jednak automatycznie przypisywać danych, np. do określonych grup kosztów czy okresów rozliczeniowych, ani samodzielnie tworzyć analiz finansowych. Użytkownik witryny musi własnoręcznie tworzyć zestawienia i raporty flotowe.

— Możliwości witryny są ograniczone, jest to jednak najtańsze informatyczne narzędzie wspomagające zarządzenie flotą. Dostępne na rynku aplikacje są bardziej rozbudowane, ale i dość drogie. Dostęp do naszego serwera jest bezpłatny i nie wymaga zakupu jakiegokolwiek oprogramowania — mówi Bogdan Królikowski.

Jego zdaniem, jest to również najprostsze rozwiązanie, nie wymagające szkolenia pracownika, który będzie z niego korzystał.

Ostatni moduł Książka serwisowa — pozwala na dokumentowanie eksploatacji samochodu nie tylko przez użytkownika serwisu, ale i podmiot dokonujący napraw w jego samochodzie.

Możliwości aplikacji internetowych, udostępnianych bez opłat, nie są największe, ale właściciele myślą już o ich poszerzeniu.

— W przyszłości planujemy wprowadzenie możliwości śledzenia pojazdów za pośrednictwem naszej witryny. Będzie to jednak usługa odpłatna i wymagająca od użytkowników zainwestowania w odpowiednie urządzenia — zapowiada Bogdan Królikowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Buczek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Bezpłatna witryna daje ograniczone możliwości