Bezpośrednie loty z Australii do Europy już w 2018 r.

Australijski przewoźnik, linie Qantas Airways planują wprowadzić do swojego harmonogramu pierwsze bezpośrednie połączenie między Australią i Europą. Wykorzystując flagowy model Boeinga 787 Dreamliner, chce skrócić czas podróży, która do tej pory trwała ponad dobę i wymagała międzylądowań, do „zaledwie” 17 godzin, donosi Bloomberg.

Narodowy przewoźnik Australii zamierza rozpocząć regularne loty non-stop między Perth i Londynem w marcu 2018 r. Podróż będzie najkrótszą i najszybszą wersją połączenia znanego pod nazwą Szlaku Kangura, które po raz pierwszy zrealizowane zostało ponad 80 lat temu.

Samoloty linii lotniczej Qantas
Zobacz więcej

Samoloty linii lotniczej Qantas

Bloomberg

Uruchamiana usługa - zdaniem ekspertów - podkreśla przewagę Boeinga Dreamlinera na trasach długodystansowych. Amerykański samolot jest bowiem mniej paliwożerny od innych  cztero-silnikowych gigantów jak np. A380 należący do Airbus Group.

Licząca ponad 14498 km trasa z zachodniego wybrzeża Australii do stolicy Wielkiej Brytanii - po jej formalnym uruchomieniu - będzie zaliczać się do najdłuższych na świecie w kategorii komercyjnych lotów pasażerskich.

W przyszłym roku do Qantas mają trafić pierwsze zamówione u Boeinga Dreamlinery , które wpierw wykorzystane zostaną do połączeń realizowanych pomiędzy wschodnim wybrzeżem Australii, a amerykańskimi miastami takimi jak Dallas czy Chicago.

Nowe bezpośrednie połączenie do Londynu z Australii może natomiast negatywnie wpłynąć na sojusz Qantas z linią  Emirates. Koszysta z niego obecnie wielu pasażerów Qantas podróżujących do Europy przez Dubaj.

Szlak Kangura uruchomiony został w 1935 r. jako obliczona na 12,5 dnia wycieczka między Londynem i Brisbane, na wschodnim wybrzeżu Australii. W takcie takiej eskapady samoloty miały międzylądowania m.in. w Brisbane, Darwin, Singapurze, Bangkoku, Kalkucie, Karaczi, Kairze, Rzymie i Frankfurcie.

W ostatnich latach chińscy przewoźnicy, wśród których jest m.in. China Southern Airlines zaoferowali, tańsze i szybsze sposoby podróży pomiędzy Starym Kontynentem i Australią - z wykorzystaniem lotniska w Kantonie.

Pierwsze rezerwacje na loty Perth-Londyn trafić mają do sprzedaży w kwietniu 2017 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Bezpośrednie loty z Australii do Europy już w 2018 r.