Bezrobotnych wciąż ubywa

Ważne dane

Stopa bezrobocia rejestrowanego w paź dzierniku nieznacznie, ale znów się obniżyła. Dobry klimat na rynku pracy został podtrzymany, chociaż jesień zazwyczaj przynosi mniej okazji do zatrudnienia, zwłaszcza że kończą się prace sezonowe. W Polsce od dwóch lat jednak takiego problemu nie ma. Nawet tegoroczne spowolnienie gospodarcze i załamanie inwestycji nie wywołują napięć na rynku pracy.

Najbliższe lata nie powinny nic w tej sprawie zmienić, bo w starzejącym się społeczeństwie z planowaną za rok obniżką wieku emerytalnego problemem będzie znalezienie rąk do pracy. — W kolejnych latach stopa bezrobocia może spaść do 6-7 proc., ale warunkiem jest odbicie inwestycji. Jeśli nie ruszą, bezrobocie prawdopodobnie zatrzyma się na obecnym poziomie — mówi Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego.

8,2

proc. Tyle wyniosła stopa bezrobocia rejestrowanego w październiku…

0,1

pkt proc. …o tyle obniżyła się wobec stanu na koniec września...

1,3

mln …a tyle osób było wciąż zarejestrowanych w pośredniakach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartek Godusławski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bezrobotnych wciąż ubywa