BFG udzielił 193 mln zł dotacji Bankowi Pekao

  • DI
opublikowano: 01-01-2021, 14:18
aktualizacja: 01-01-2021, 14:20

Bank Polska Kasa Opieki (Pekao) poinformował o umowie dotacji zawartej z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym w związku z przejęciem praw majątkowych oraz zobowiązań Idea Banku.

W wydanym w piątek komunikacie Pekao informuje, że zgodnie z umową dotacji „BFG udzieli wsparcia na rzecz Banku w wysokości 193.000.000 zł (…) w celu pokrycia różnicy między wartością przejmowanych zobowiązań Idea Bank S.A. i wartością przejmowanych praw majątkowych Idea Bank S.A.”. Umowa wchodzi w życie z dniem przejęcia działalności Idea Banku.

- W związku z powyższym spełniły się wszystkie warunki przewidziane w Ofercie Wiążącej, po spełnieniu których Bank zobowiązał się do przejęcia Przejmowanej Działalności – głosi komunikat.

W czwartek Bankowy Fundusz Gwarancyjny poinformował o przymusowej restrukturyzacji Idea Banku. Formalnie 3 stycznia 2021 r. zostanie przejęty przez Pekao.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane