Czytasz dzięki

BGK zamroził prace nad systemem

opublikowano: 16-09-2018, 22:00

Niedawno BGK zapowiedział, że po rozstaniu z Sygnity dokończenie systemu centralnego zleci Oracle. Teraz wstrzymuje prace.

Na początku września informowaliśmy o decyzji Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), który rozstał się z wykonawcą budowanego od grudnia 2015 r. Centralnego Systemu Bankowego (CSB) — spółką Sygnity. Jego budowę postanowił zlecić z wolnej ręki producentowi wdrażanego oprogramowania, czyli firmie Oracle.

Przemysław Cieszyński, członek zarządu BGK niedawno informował, że kontrakt na dokończenie systemu trafi z wolnej ręki do producenta oprogramowania, czyli Oracle. Tymczasem zarząd banku pod koniec ubiegłego tygodni zdecydował o wstrzymaniu prac nad systemem do czasu zapoznania się z wynikami kompleksowego audytu.
Zobacz więcej

Najpierw audyt:

Przemysław Cieszyński, członek zarządu BGK niedawno informował, że kontrakt na dokończenie systemu trafi z wolnej ręki do producenta oprogramowania, czyli Oracle. Tymczasem zarząd banku pod koniec ubiegłego tygodni zdecydował o wstrzymaniu prac nad systemem do czasu zapoznania się z wynikami kompleksowego audytu. fot. K. Pacholak

— System, który wdrażało Sygnity, to produkt dojrzały, w nowoczesnej technologii, więc chcemy zostać przy tym wyborze. Żeby zapewnić dostosowanie go do naszych potrzeb, skorzystamy ze wsparcia producenta, czyli Oracle’a — mówił „PB” Przemysław Cieszyński, członek zarządu BGK.

Zlecenie miało być realizowane w formule Times&Materialsi kosztować maksymalnie 24 mln zł netto. Niespodziewanie pod koniec ubiegłego tygodnia bank zdecydował się zweryfikować swoją decyzję.

— Po dodatkowych rozmowach, zarząd banku podjął decyzję o wstrzymaniu realizacji projektu wdrożenia CSB — mówi Anna Czyż, rzeczniczka BGK.

Prace nad znalezieniem rozwiązania informatycznego rozpoczęły się w 2012 r. i toczyły się w reżimie ustawy Prawo zamówień publicznych.

— W czasie tych sześciu lat zmieniła się oferta branży IT. Z tych powodów zarząd BGK podjął decyzję o wstrzymaniu realizacji projektu wdrożenia CSB i zleceniu niezależnej firmie kompleksowego audytu. Na jego podstawie podejmiemy dalsze decyzje dotyczące rozwiązań systemowych w BGK — mówi Anna Czyż.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, sprawa systemu była poruszana na radzie nadzorczej. Zapadła też decyzja o rozwiązaniu zespołu CSB w BGK. Do banku i KIO wpłynęło odwołanie ws. wyboru wykonawcy, który dokończy CSB z wolnej reki. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane