BH: produkcja w IV wzrośnie o 2-3 proc. r/r

09-05-2002, 21:01

Po raz pierwszy od sześciu miesięcy ogólny wskaźnik koniunktury uzyskał wartość dodatnią, po tym jak w kwietniu zwiększył się o 5 pkt., informują w swoim dziennym raporcie analitycy Banku Handlowego.

W sektorze publicznym wynosi on obecnie 6 pkt., a w prywatnym – zero. IRG SGH poinformował, że poprawa koniunktury w przemyśle przetwórczym trwa już trzeci miesiąc z rzędu i biorąc pod uwagę oczekiwania przedsiębiorców może dalej się poprawiać. Lepiej oceniona została sytuacja finansowa przedsiębiorstw (+8 pkt.) jak też ogólna kondycja naszej gospodarki.

Z opublikowanego raportu wynika, że w kwietniu w porównaniu z marcem wyraźnie podniósł się poziom produkcji, zwiększeniu uległ ogólny portfel zamówień, a w badanych firmach doszło też do zwiększenia zatrudnienia.

Dane te potwierdzają zatem wcześniejsze wyniki badań przeprowadzone przez GUS. Oficjalne, kwietniowe dane o produkcji przemysłowej zostaną opublikowane 20 maja. Oczekujemy wzrostu produkcji do poziomu 2-3% r/r wobec spadku o 3,2% r/r w marcu.

Jednak szacujemy, że w ujęciu miesięcznym produkcja może spaść o 2,5%, po wyjątkowo dużym (+10,8%) wzroście w poprzednim miesiącu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / BH: produkcja w IV wzrośnie o 2-3 proc. r/r