BHW: na rynku walutowym brak zagranicy

Przemek Barankiewicz
10-07-2003, 10:30

Na polskim rynku walutowym wciąż nie widać inwestorów zagranicznych – zauważają w codziennym raporcie analitycy Banku Handlowego. Ich zdaniem, mimo poprawiających się nastrojów na rynkach wschodzących, złoty niekoniecznie musi się wzmacniać w najbliższych tygodniach.

BHW zauważa, że zwiększa się apetyt inwestorów na ryzyko.

- Wzrosty na światowych rynkach akcji, obniżające się ceny złota oraz kursu franka szwajcarskiego pokazują, że inwestorzy skłaniają się obecnie w stronę bardziej ryzykownych instrumentów – czytamy w raporcie.

Przy obecnym poziomie stóp procentowych Polska nie jest już jednak atrakcyjnym rynkiem wschodzącym. Niska jest bowiem premia za ryzyko, jeżeli uwzględnimy bardzo dużą zmienność kursu naszej waluty.

- Złoty pozostaje w trendzie bocznym z lekką tendencją o osłabiania się. Obroty obniżyły się i trudno oczekiwać, że zmieni się to w najbliższym czasie (...) Głównym źródłem zmienności rynku pozostaje kurs EUR/USD – sugerują analitycy.

Po godz. 10 za dolara płacono 3,93 PLN, a za euro 4,45 PLN.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BHW: na rynku walutowym brak zagranicy