Białoruś: "Kod Da Vinci" bije rekordy sprzedaży na DVD

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-05-2006, 16:47

Wycofany w Mińsku z rozpowszechniania film "Kod Da Vinci" pobił wszelkie rekordy sprzedaży na DVD na targowiskach białoruskiej stolicy; według nieoficjalnych danych przez tydzień sprzedano kilkadziesiąt tysięcy pirackich kopii - poinformowała w poniedziałek agencja Interfax-Zapad.

Wycofany w Mińsku z rozpowszechniania film "Kod Da Vinci" pobił wszelkie rekordy sprzedaży na DVD na targowiskach białoruskiej stolicy; według nieoficjalnych danych przez tydzień sprzedano kilkadziesiąt tysięcy pirackich kopii - poinformowała w poniedziałek agencja Interfax-Zapad.

Jak zapewniają hurtownicy, film Rona Howarda stał się absolutnym hitem na mińskich rynkach. W ciągu kilku dni po zdjęciu go z kin pozostawił za sobą wszystkie inne wysokobudżetowe obrazy i cieszy się niezwykłą popularnością nie tylko w stolicy, lecz także w całym kraju. Płyta kosztuje 6-10 tys. rubli (2,8-4,7 USD).

Na Białorusi nie pojawiły się na razie licencjonowane kopie "Kodu Da Vinci". Zdaniem handlowców oficjalni dystrybutorzy nie decydują się na ich zakup z obawy, że powtórzy się sytuacja z pokazem filmu na wielkim ekranie.

Film wyświetlano w trzech największych kinach Mińska przez cztery dni. Obejrzało go 30 tys. widzów. Wycofano go z rozpowszechniania po protestach duchownych katolickich i prawosławnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane