Biały Dom chce zabrać Kalifornii prawo do własnych standardów emisji spalin

opublikowano: 13-09-2019, 06:43

Administracja Donalda Trumpa chce pozbawić stanu Kalifornia możliwości ustalania własnych standardów emisji gazów cieplarnianych przez pojazdy, donosi Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Spotkanie w tej sprawie odbyło się w czwartek w Białym Domu. Kalifornia otrzymała prawo do ustalania własnych standardów emisji spalin w 2013 roku. Administracja chce ją tego pozbawić w ramach działań zmierzających do wycofania się ze standardów emisji wprowadzonych za prezydentury Baracka Obamy.

Reuters przypomina, że standardy wprowadzone przez Obamę w 2012 roku wymagały, aby auta do 2025 roku przejeżdżały średnio 46,7 mil na galonie paliwa (5 litrów na 100 km). Administracja Trumpa chce zmniejszyć wymagania i w preferowanej opcji wyznaczyłaby cel 37 mil na galonie (6,35 litrów na 100 km) do 2026 roku, twierdzi agencja.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA