Biały Dom ma swój własny browar

PAP
15-08-2012, 06:51

Barack Obama jest jednym z pierwszych współczesnych prezydentów USA, którzy delektują się zimnym piwem warzonym na miejscu, czyli w Białym Domu.

Współpracownicy Obamy potwierdzili we wtorek, podczas podróży przedwyborczej prezydenta po stanie Iowa, że w Białym Domu jest mały browar, który produkuje piwo.

Barack Obama (fot. Bloomberg)
Zobacz więcej

Barack Obama (fot. Bloomberg)

Piwo z Białego Domu zyskało rozgłos gdy Obama podarował butelkę właścicielowi kafeterii, którą odwiedził w stanie Iowa. Dziennikarze, którzy byli tego świadkami zaczęli domagać się od rzecznika Białego Domu Jay'a Carney'a bliższych informacji.

"To jest piwo domowej roboty, można powiedzieć, piwo z Białego Domu" - powiedział Carney. Dodał, że piwo o nazwie "White House Honey Ale" warzone jest zarówno w wersji jasnej jak i ciemnej. Dodawany jest do niego miód pochodzący pasieki należącej do żony prezydenta Michelle.

"Spróbowałem chyba tylko jasnego i jest całkiem odświeżające" - wyznał Carney dodając jednak, że nie zalicza się do specjalnych amatorów piwa.

Pytany o bliższe szczegóły, rzecznik Białego Domu zasłonił się niewiedzą. "Zazwyczaj kiedy ktoś częstuje mnie piwem nie pytam jak jest robione, po prostu je wypijam" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Biały Dom ma swój własny browar