Białystok czeka na pomysły

MBE
opublikowano: 13-06-2012, 00:00

To ostatnia szansa na zgarnięcie nagrody pieniężnej i możliwości prowadzenia działalności w nowoczesnym inkubatorze.

Jeszcze tylko do piątku — 15 czerwca Białostocki Park Naukowo-Technologiczny (BPN-T) przyjmuje zgłoszenia do konkursu „Podlaski Akcelerator Innowacji 2012”. Na zwycięzców czeka 10 tys. zł i biuro w Inkubatorze BPN-T. Szansę na wygraną mają innowacyjne pomysły na biznes, których autorzy zamierzają wykorzystywać nowoczesne technologie. Najlepsze z nich zostaną zaprezentowane inwestorom, którzy będą uczestniczyć w finale konkursu oraz instytucjom otoczenia biznesu oferującym finansowanie zewnętrzne firm we wczesnej fazie rozwoju — aniołom biznesu, funduszom seed capital oraz venture capital. Laureaci konkursu będą mogli przez wybrany okres — rok, pół roku lub kwartał — ulokować swoją działalność w Inkubatorze Technologicznym BPNT i korzystać z preferencyjnych warunków.

W konkursie mogą wziąć udział pojedyncze osoby lub zespoły złożone maksymalnie z czterech osób w wieku co najmniej 16 lat. Muszą się one wykazać m.in. prawem do innowacyjnego pomysłu na biznes, który przedstawią w konkursie. W zgłoszeniu powinni krótko opisać pomysł, przedstawić sposób jego realizacji, założenia i kalkulacje finansowe. W pierwszym etapie konkursu wyłonionych zostanie dziesięć najciekawszych pomysłów. W kolejnym będą one dopracowywane, a ich autorzy stworzą biznesplany. W ostatnim etapie, czyli w finale, najlepsza „10” pomysłodawców zaprezentuje się przed kapitułą konkursu. BPN-T organizuje konkurs razem z Klastrem Instytucji Otoczenia Biznesu i kołem naukowym Grupa.net Politechniki Białostockiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu