Białystok zaprasza do parku

[DI, PAP]
opublikowano: 14-02-2012, 00:00

Firmy mogą się już szykować do wrześniowego naboru w białostockim Centrum Technologicznym.

Innowacyjność oraz korzystanie z laboratoriów Białostockiego Parku Naukowo- Technologicznego — to główne kryteria, jakie będą brane pod uwagę przy wyborze firm do Centrum Technologicznego w tym parku naukowym. Kryteria ogłoszono je teraz, by firmy mogły się przygotować do naboru, który zaplanowano na 1 września.

Budowa parku naukowo- -technologicznego jest jednym z największych projektów realizowanych przez władze Białegostoku dzięki funduszom z UE. Jego wartość to blisko 167,5 mln zł, z czego 120 mln zł to dotacja z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej, 7 mln zł to pieniądze z budżetu państwa.

W Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym powstają dwa obiekty: Inkubator Technologiczny i Administracji i Centrum Technologiczne, przygotowywane jest 23 ha terenów. Łącznie w inkubatorze i centrum technologicznym ma być do wynajęcia ok. 13 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Budynki mają być gotowe do końca 2012 r. Do użytku mają być oddane na początku 2013 r. W Centrum Technologicznym będą dostępne dla firm duże powierzchnie z halami produkcyjnymi i prototypowniami.

Zgodnie z przyjętymi zasadami, w Centrum Technologicznym będą mogły się lokować nie całe firmy, ale np. ich nowe działy naukowo-badawcze. Warunki najmu mają być negocjowane z poszczególnymi firmami.

— Zainteresowanych jest już kilkanaście firm z regionu z takich branż jak: IT, grafika komputerowa oraz odnawialne źródła energii i energooszczędność — powiedziała dr Jolanta Koszelów, dyrektor Parku. PAP Koszelew.

W centrum mają się mieścić: laboratorium grafiki komputerowej i sztuki interaktywnej, laboratorium obrazowania medycznego, analizy fizykochemicznej wyrobów i metali oraz kompatybilności elektromagnetycznej. Wiosną mają ruszyć przetargi na projekt laboratoriów, a latem na ich wyposażanie. 1 marca ruszy natomiast nabór firm, które będą chciały ulokować się w Inkubatorze Technologicznym i Administracji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [DI, PAP]

Polecane