Bianco: Fed opiera się na fałszywych danych

opublikowano: 28-05-2018, 09:09
aktualizacja: 28-05-2018, 09:10

Zafałszowane przez wpływ mediów społecznościowych dane sugerują, że gospodarka USA poradzi sobie z wyższymi stopami procentowymi, a tak nie jest, twierdzi James Bianco, weteran analizy rynków.

Publikowane dane makro sugerują, że gospodarka USA zasługuje na ocenę „A+”. 

- Tymczasem to raczej gospodarka na „B-” – powiedział Bianco w CNBC. – Nie jest tak świetnie, jak się powszechnie sądzi w oparciu o dane – dodał.

Jego zdaniem, to media społecznościowe fałszują odczyty powodując tzw. efekt podążania za tłumem wśród badanych.

- Pojawienie się mediów społecznościowych skutkuje tym, że jesteśmy zalewani wiadomościami finansowymi lub gospodarczymi – powiedział szef Bianco Research. – Kiedy ktoś pyta się: „co myślisz o gospodarce?”, nie odpowiadają co myślą, ale co czytali o gospodarce – dodał.

Bianco obawia się, że Fed popełni błąd bazując na tak sfałszowanych danych.

- Ekonomiści z Fed mówią: o rany, popatrzcie na te dane, są lepsze niż myśleliśmy. Musimy jeszcze szybciej podwyższać stopy – powiedział Bianco podkreślając, że obawia się iż agresywniejsza polityka monetarna może zakończyć rynek byka. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Bianco: Fed opiera się na fałszywych danych