Biegi, bezpłatne badania, krew i jabłka

Barbara Warpechowska
29-10-2015, 22:00

Ponad 55 tys. zł zebrano dla chorych dzieci pracowników ArcelorMittal Poland.

Powyżej 11 tys. km marszobiegu, 770 osób, które skorzystały ze specjalistycznych badań, 34 litry oddanej krwi, 8 ton zjedzonych jabłek — to tylko niektóre liczby ukazujące tegoroczny Tydzień Zdrowia w ArcelorMittal Poland. W październiku kilka tysięcy pracowników ArcelorMittal Poland i spółek zależnych wzięło udział w III Charytatywnym Marszobiegu. Każdy pokonany przez nich kilometr przekładał się na 5 zł przekazywanych przez firmę na pomoc w leczeniu i rehabilitacji 14 dzieci pracowników spółek. Dzięki zaangażowaniu hutników i koksowników z Krakowa, Dąbrowy Górniczej i Zdzieszowic, a także podopiecznych dwóch przyzakładowych przedszkoli, zebrano ponad 55 tys. zł.

MASZEROWAŁY PRZEDSZKOLAKI:
Zobacz więcej

MASZEROWAŁY PRZEDSZKOLAKI:

W akcję włączyli się nawet podopieczni obu zakładowych przedszkoli ArcelorMittal Poland. Przeszli pod bramy hut w Dąbrowie Górniczej i Krakowie, by pomóc chorym dzieciom. ARC

— W porównaniu z poprzednim rokiem udało się nam zaangażować więcej osób i pokonać więcej kilometrów, a co za tym idzie — zebrać więcej pieniędzy na pomoc dla potrzebujących dzieci naszych pracowników. Sądząc po uśmiechniętych twarzach pracowników, biorących udział w imprezie, należy ją kontynuować.

Poza oczywistym celem charytatywnym — wszak zbieramy pieniądze, by pomóc dzieciom — niebagatelne znaczenie ma też integracja — podsumowuje Wojciech Krzemienowski, kierownik wsparcia BHP, zajmujący się w ArcelorMittal Poland promocją zdrowia i medycyną pracy. Jak co roku oferta Tygodnia Zdrowia obejmowała także bezpłatne badania specjalistyczne. Z badań słuchu skorzystało 90 osób, z badań kardiologicznych i gastrologicznych — 430, stanu kości — 50, tarczycy — 100, USG jamy brzusznej — 100 osób

. Do końca listopada prowadzone są jeszcze badania videodermatoskopem oraz pomiary glukozy, ciśnienia krwi, a także szczepienia przeciw grypie po raz kolejny finansowane przez spółkę.

O tym, że kluczowe znaczenie dla zdrowia mają także odpowiednia dieta oraz sport, organizatorzy akcji przekonywali zarówno podczas warsztatów dietetycznych, codziennych posiłków w stołówce, jak i licznych zajęć sportowych. Jednym z nich był Bieg Hutnika na dystansie ponad 6 km nad Pogorią w Dąbrowie Górniczej, w którym razem z hutnikami ArcelorMittal Poland pobiegł dyrektor generalny Geert Verbeeck.

Sztandarowym wydarzeniem była Wielka Akcja Krwiodawstwa, w której 76 osób oddało w sumie 34 litry krwi. Aż 20 osób zarejestrowało się w bazie dawców szpiku kostnego. Wiele akcji zainicjowanych podczas Tygodnia Zdrowia będzie kontynuowanych przez cały rok.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Biegi, bezpłatne badania, krew i jabłka