Biegnący konik po raz ostatni

EBE
opublikowano: 21-02-2014, 00:00

24 lutego do obiegu trafi 20 moneta z bardzo popularnej wśród kolekcjonerów serii „Zwierzęta świata”. Tym razem będzie to „Konik polski”.

Seria poświęcona ginącym gatunkom ukazuje się od ponad 20 lat i szybko drożeje. Zapoczątkowały ją w 1993 r. Jaskółki, a ostatnią, która się ukazała w ubiegłym roku był Żubr. Teraz będą do kupienia dwie monety z konikiem polskim: srebrna przedstawiająca klacz ze źrebięciem o nominale 20 zł i ze stopu Nordic Gold z wizerunkiem biegnącego konika polskiego o nominale 2 zł. Dwuzłotówka ukaże się po raz ostatni. Do obiegu trafi 45 tys. monet srebrnych i 800 tys. dwuzłotowych. Rewersy monet zaprojektował Tadeusz Tchórzewski, awersy — Ewa Tyc-Karpińska. Podczas aukcji w systemie „Kolekcjoner” cena monety srebrnej została ustalona na 140 zł. Moneta dwuzłotowa Nordic Gold będzie sprzedawana w cenie nominalnej. Dwuzłotówki chętnie są kupowane w woreczkach menniczych po 50 sztuk, zwłaszcza że na rynek szybko trafiają w cenie dwukrotnie wyższej od nominału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy