Bielan: Rada Polityczna PiS debatuje nad paktem stabilizacyjnym

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-01-2006, 14:52

Rzecznik PiS Adam Bielan powiedział dziennikarzom w trakcie sobotnich obrad tej partii, że prawdopodobnie przyjmie ona uchwałę wzywającą inne ugrupowania polityczne - poza SLD - do przyjęcia zaproponowanego w środę przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego paktu stabilizacyjnego.

Rzecznik PiS Adam Bielan powiedział dziennikarzom w trakcie sobotnich obrad tej partii, że prawdopodobnie przyjmie ona uchwałę wzywającą inne ugrupowania polityczne - poza SLD - do przyjęcia zaproponowanego w środę przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego paktu stabilizacyjnego.

    Od kilku dni PiS prowadzi konsultacje z LPR, Samoobroną i PSL na temat przyjęcia ostatecznego kształtu paktu stabilizacyjnego, który podpisany ma zostać w przyszłym tygodniu. W pierwotnym projekcie PiS zaproponował, aby wszystkie ugrupowania, które podpiszą pakt, przez pół roku powstrzymały się od ataków na rząd i poparły 11 projektów ustaw autorstwa PiS.

    W przerwie obrad Rady Bielan powiedział dziennikarzom, że Rada debatuje także nad zadaniami, jakie stoją przed partią w roku wyborów samorządowych. Jak mówił, PiS chce rozbudować swoje struktury, ponieważ ciągle jest partią stosunkowo mało liczną. Zastrzegł jednak, że ugrupowanie obawia się "koniunkturalistów, którzy chcą przyjść do PiS tylko dlatego, że zdobył on władzę". Bielan podkreślił, że aby dostać się do partii potrzebnych jest dwóch członków wprowadzających.

    Po zakończeniu obrad Rady po godz. 16 przewidziana jest konferencja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane