Bielecki: korzyści po wejściu do UE po 2-3 latach

Marek Druś
opublikowano: 05-09-2002, 21:08

Polska gospodarka odczuje wyraźnie pierwsze korzyści wejścia do Unii Europejskiej w okresie 2-3 lat od momentu przystąpienia do niej, uważa były premier, obecnie dyrektor wykonawczy Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

- W Polsce prawdopodobnie po wejściu do Unii Europejskiej, tak jak to było w przypadkach innych, będziemy mieli takie naturalne osunięcie się gospodarcze, osłabienie się rozwoju gospodarczego,

pewien szok wynikający z członkostwa. Dopiero dwa, trzy lata po członkostwie zaczniemy odczuwać te korzyści – mówił w czwartej Bielecki podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Bielecki zwrócił uwagę, że Polska może spodziewać się największych problemów tuż po przystąpieniu do Unii, tymczasem słyszy się głównie dyskusje dotyczące okresu przedakcesyjnego.

- Wszyscy doskonale wiedzą, że największy problem będzie po poszerzeniu. Natomiast u nas w Polsce wszyscy żyją problemami do poszerzenia, jakby w momencie przystąpienia do Unii życie miało się stać jedną wielką sielanką, kiedy wszyscy wiedzą, że po poszerzeniu będzie właściwie gorzej – powiedział Bielecki.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bielecki: korzyści po wejściu do UE po 2-3 latach