BIG BG: walne o zmianie nazwy

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 2002-12-11 00:00

Akcjonariusze BIG BG na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, które odbędzie się 18 grudnia, mają ostatecznie zdecydować o zmianie nazwy na Bank Millennium. Jeśli podejmą taką uchwałę, wówczas spółka mogłaby występować pod nową marką już od początku przyszłego roku.

Akcjonariusze mają także dokonać wielu zmian w statucie BIG BG, który już w formie ujednoliconej przejmie Bank Millennium.

Podejmą również decyzję o przekazywaniu każdego roku 8 proc. zysku na kapitał zapasowy aż do czasu, kiedy jego poziom będzie równy co najmniej jednej trzeciej kapitału zakładowego, czyli około 283,1 mln zł. Zgodnie z proponowanymi poprawkami do statutu, kapitał zapasowy będzie przeznaczony na pokrycie ewentualnych strat wykazanych w rachunku wyników lub niepokrytej straty z lat ubiegłych.