Bilans danych z korzyścią dla dolara

  • Marek Rogalski
opublikowano: 04-10-2017, 18:37

Szacunki ADP za wrzesień pokazały najniższy wzrost od 2013 r. – na poziomie 135 tys. etatów w sektorze pozarolniczym – oraz o blisko 100 tys. niższy od tego, co zaobserwowano we wrześniu.

 Nie jest to jednak dużym zaskoczeniem – rynek liczył się z takim scenariuszem biorąc pod uwagę fakt zaistnienia huraganów. Odczyt wypadł nawet nieco lepiej od szacunków na poziomie 125 tys. Niemniej te dane pokazują, że piątkowe dane Departamentu Pracy nie przyniosą raczej pozytywnych zaskoczeń. Wspomniane zaburzenia (huragany) sprawiają jednak, że rynek będzie ignorował wspomniane dane. Większe znaczenie może mieć analiza odczytów ISM. Po dość pozytywnym zaskoczeniu w poniedziałek (dane dla przemysłu), dzisiaj mamy kolejne (usługowy ISM skoczył do 59,8 pkt. z 55,3 pkt.).  Uwagę przykuwa silny wzrost subindeksu cen płaconych (do 66,3 pkt. z 57,9 pkt.), co może skłaniać do większego optymizmu w kwestii powrotu inflacji w stronę celu.

W dzisiejszym kalendarzu mamy jeszcze wystąpienie Janet Yellen o godz. 21:15 podczas konferencji bankowej w St.Louis. Znaczenie jej słów może być jednak mniejsze, gdyż według rynkowych spekulacji obecna szefowa ma małe szanse na utrzymanie stanowiska szefa FED w 2018 r.

Lepsze dane z USA zaznaczyły się wyraźnie na układzie EUR/USD, gdzie euro pozostaje słabe w oczekiwaniu na kolejne wieści z hiszpańskiej Katalonii. Jeżeli władze regionu zdecydują o jednostronnym ogłoszeniu niepodległości, to kryzys może eskalować sprowadzając notowania EUR/USD poniżej strefy wsparcia 1,1680-1,1715. Inaczej ryzyko złamania tego ważnego poziomu jeszcze w tym tygodniu może nie być duże.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, Główny analityk walutowy, Dom Maklerski BOŚ S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy