Bill Gates i zabójczy owad

Najbogatszy człowiek świata opublikował listę najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Okazuje się, że owady są groźniejsze od rekinów i krokodyli

Rekiny mają na swoim koncie 10 ofiar. Tyle samo co wilki. Poziom wyżej z setką zabitych są słonie i lwy. Jeszcze wyżej, bo z tysiącem „na liczniku”, znajdują się krokodyle. I tak dalej i dalej aż do… komarów. Bill Gates, współzałożyciel koncernu Microsoft i najbogatszy człowiek świata, opublikował na swoim blogu gatesnotes.com listę najniebezpieczniejszych zwierząt, czyli takich, które zabijają rocznie najwięcej ludzi. Miliarder do zadania podszedł poważnie i do listy dodał infografikę: zwierzę i przybliżona liczba zabijanych ludzi. Gates korzystał m.in. z danych Światowej Organizacji Zdrowia, a wszystko przygotował w związku z ogłoszonym na swoim blogu „tygodniem komara”. Temat wbrew pozorom jest bardzo poważny. Genialny informatyk, który kiedyś zrewolucjonizował nasz sposób korzystania z komputerów, w ostatnich latach udziela się głównie jako filantrop. I to właśnie ta ostatnia funkcja popchnęła Billa Gatesa do zajęcia się tematem komarów.

— Jeśli chodzi o zabijanie ludzi, to żadne inne zwierzę nawet się do nich nie zbliża — przekonuje w swoim blogowym wpisie o komarach Bill Gates. Potentat branży komputerowej alarmuje, że komary przenoszą katastrofalne choroby, z których najgorsza jest malaria zabijająca 600 tys. osób rocznie. Choroba grozi połowie ludności świata i powoduje utratę produktywności o wartości wielu miliardów w każdym roku. Komary przenoszą nie tylko malarię, ale także takie choroby jak gorączka tropikalna, żółta febra i zapalenie mózgu. To jednak nie koniec faktów. Gates dodaje, że na świecie żyje 2,5 tys. gatunków komarów, a jedynym kontynentem pozbawionym tych owadów jest Antarktyda. Najbogatszy człowiek świata, którego majątek agencja Bloomberga szacuje na prawie 80 mld USD, relacjonujeteż swoją podróż do Indonezji, gdzie wynaleziono sposób szczepienia przeciwko gorączce tropikalnej. Indonezyjczycy nie szczepią ludzi, ale owady i tym sposobem chcą sobie poradzić z tą chorobą. Zgodnie z listą Gatesa owady sieją na świecie największe spustoszenie i powodują śmierć setek tysięcy osób. Porównywalną liczbę ofiar na koncie ma tylko sam człowiek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu