Bill Gates: Internet zrewolucjonizuje telewizję

opublikowano: 28-01-2007, 17:43

W ciągu pięciu lat Internet kompletnie zrewolucjonizuje telewizję – uważa Bill Gates. Według szefa Microsoftu, czeka nas dalsza eksplozja popularności serwisów z plikami video.

W ciągu pięciu lat Internet kompletnie zrewolucjonizuje telewizję – uważa Bill Gates. Według szefa Microsoftu, czeka nas dalsza eksplozja popularności serwisów z plikami video oraz połączenie funkcji telewizora i komputera.

- W ciągu najbliższych pięciu lat, licząc od dziś, ludzie będą spędzać więcej czasu oglądając pliki z Internetu niż programy w tradycyjnej telewizji – powiedział Bill Gates podczas światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Do takich wniosków skłania najbogatszego człowieka świata błyskawiczne tempo rozwoju szybkiego Internetu i niesamowita popularność serwisów z plikami video, na czele z należącym do Google portalem YouTube.

- W najbliższych latach coraz więcej telewidzów będzie zainteresowanych elastyczną ofertą serwisów video on-line, kosztem konwencjonalnych stacji, gdzie godziny nadawania programów są sztywne i dodatkowo są przerywane reklamami – mówił Gates w Davos. I przekonywał, że np. transmisja z wyborów czy igrzysk olimpijskich jest w telewizji utrudniona i to stacja dokonuje wyboru, co ma akurat emitować. Tymczasem w Internecie można wybrać akurat to, co ma się ochotę oglądać.

- Możliwości Internetu są tu bez porównania lepsze – uważa Gates.

Dziś oglądanie video na komputerze jest czym innym niż oglądanie programów w telewizji. Ale konwergencja komputera i telewizora już nadchodzi, przez co spółki medialne i branża reklamowa stoją przed nowym wyzwaniem.

- Stacje telewizyjne już zaczęły oferować programy w Internecie, a duże spółki telekomunikacyjne budują infrastrukturę – uzasadnia szef Microsoftu.

Paweł Kubisiak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane