BIO Inventions chce wypełnić lukę

Katarzyna Sadowksa
09-04-2010, 00:00

Spółka zamierza utworzyć pomost między naukowcami a biznesem.

Spółka zamierza utworzyć pomost między naukowcami a biznesem.

W poniedziałek na alternatywnym rynku pojawi się kolejna prawdziwie innowacyjna spółka. BIO Inventions sprzedała w ofercie prywatnej 1 mln akcji po 0,5 zł. Rozeszły się podobno na pniu.

— Jest duże zainteresowanie i potencjalnych inwestorów, i potencjalnych klientów — mówi Janisław Muszyński, prezes BIO Inventions.

Na razie spółka skupi się na rozwoju.

— Cały czas musimy budować swoją wiedzę. Jednocześnie rozpoczniemy ostrożną komercjalizację produktów —twierdzi Janisław Muszyński.

BIO Inventions zajmie się dystrybucją produktów biotechnologicznych — ma długoletnią umowę o współpracy z jednym z głównych akcjonariuszy: Stem Cells Spin. Na bazie jego licencji będzie wytwarzał i sprzedawał m.in. surowce do produkcji kosmetyków i suplementów diety wykorzystujące preparaty z komórkami macierzystymi uzyskanymi z poroża jelenia. Wniosek patentowy dotyczący tego preparatu już został złożony

— Produkty będą miały zastosowanie w medycynie i weterynarii — mówi prezes.

BIO Inventions szuka partnerów do produkcji innowacyjnych kosmetyków. Ma laboratorium, w którym może wytwarzać próbki i krótkie serie.

— Badamy rynek producentów, którzy są zainteresowani wytwarzaniem kosmetyków na naszej licencji. Nie wykluczamy też budowy własnego niewielkiego zakładu, jeśli okaże się, że rynek jest na tyle duży i chłonny — podkreśla Janisław Muszyński.

BIO Inventions docelowo ma też dystrybuować produkty innych firm biotechnologicznych.

— Chcemy być łącznikiem między światem nauki i biznesu. W Polsce powstaje wiele ciekawych wynalazków, ale naukowcy nie zawsze potrafią znaleźć dla nich zastosowanie. Chcemy im pomóc w zdobywaniu odbiorców — mówi Janisław Muszyński.

W 2011 r. spółka zamierza osiągnąć 750 tys. zł przychodów i 250 tys. zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowksa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BIO Inventions chce wypełnić lukę