Bio Inventions pielęgnuje konie

KSA
12-07-2010, 00:00

Notowana na NewConnect spółka zleciła produkcję pierwszej linii kosmetyków. Na razie dla zwierząt.

Notowana na NewConnect spółka zleciła produkcję pierwszej linii kosmetyków. Na razie dla zwierząt.

Kurs Bio Inventions mocno się ostatnio waha. Przed kilkoma dniami zaliczył dotkliwy spadek po wprowadzeniu do obrotu akcji serii B, ostatnio odrobił straty. Inwestorzy nie mogą się doczekać informacji na temat przebiegu negocjacji kosmetyczną firmą, która mogłaby wykorzystać do produkcji preparaty Bio Inventions.

— Przez ostatnie miesiące szukaliśmy firmy, która mogłaby wyprodukować dla nas kosmetyki z naszych komponentów. I znaleźliśmy — mówi Janisław Muszyński, prezes Bio Inventions.

Produkcją i konfekcjonowaniem ma się zająć podwarszawska firma, której nazwy spółka nie chce na razie ujawniać.

— Już wszystko dogadaliśmy i wysłaliśmy surowce do produkcji. Pilotażowa seria powinna być do 15 sierpnia. Na rynek kosmetyki trafią we wrześniu — tłumaczy Janisław Muszyński.

W ofercie Bio Inventions jako pierwsze znajdą się kosmetyki dla… zwierząt. A konkretnie — dla koni. Szampon i tonik. Potem przyjedzie czas na kosmetyki dla kotów i psów.

— Postanowiliśmy zająć się rynkiem artykułów dla zwierząt, ponieważ wśród założycieli oraz udziałowców spółki są lekarze weterynarii. Dogłębnie go zbadaliśmy. Gdybyśmy tego nie zrobili, nie ruszalibyśmy z produkcją — mówi Janisław Muszyński.

W pierwszej kolejności Bio Inventions będzie się spotykać z lekarzami weterynarii i prezentować im nowe produkty, by mogły być dystrybuowane w gabinetach i za pośrednictwem weterynarzy. Wyprodukowanie pierwszej serii kosmetyków będzie finansowane z pieniędzy pozyskanych od inwestorów (0,5 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bio Inventions pielęgnuje konie