Biogened zerka na GPW

DI, PAP
opublikowano: 08-01-2010, 00:00

Spółka założycieli giełdowej Kolastyny może poszukać pieniędzy na rozwój na parkiecie.

Spółka założycieli giełdowej Kolastyny może poszukać pieniędzy na rozwój na parkiecie.

Biogened, którego głównym akcjonariuszem jest rodzina Grzegorzewskich, może za 3--4 lata zadebiutować na giełdzie. Grzegorzewscy są założycielami notowanej na GPW Kolastyny, w której mają ponad 10 proc. akcji.

— Rozwój Biogenedu finansujemy z osiąganych zysków i kredytów oraz unijnych dotacji. W perspektywie 3-4 lat możliwe jest wprowadzenie go na giełdę, aby pozyskać pieniądze na rozwój — mówi Andrzej Grzegorzewski, szef rady nadzorczej.

Według wstępnych danych, w 2009 r. przychody ze sprzedaży Biogenedu wyniosły 26-28 mln zł, a zysk netto ponad 1 mln zł. Obroty w połowie pochodziły ze sprzedaży leków Rx, a w połowie z OTC i dermokosmetyków.

— W 2001 r. przejęliśmy Łódzkie Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Polon. Zmieniliśmy jego nazwę na Biogened. Firma ma w portfolio ponad 100 produktów. Są to leki na receptę z zakresu psychiatrii, neurologii, onkologii i dermatologii, a także suplementy diety i dermokosmetyki — mówi szef nadzoru.

Biogened zatrudnia 120 osób, z czego 40 to przedstawiciele medyczni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu